Kinesiske dyretegn fra Mulberry!

Vi har fått inn supersøte armbånd fra Mulberry. De finnes i rosa og sort. Pris 400,-

De kinesiske dyretegnene er delt inn i 12. De 12 ulike dyrene er rotte, okse, tiger, hare, drage, slange, hest, geit, ape, hane, hund og gris. Ulike dyr symboliserer ulike fødselsår. Hvilket dyr er du? 

 











Rotte: Fødselsår 1912,1924,1936,1948,1960,1972,1984,1996, 2008

Okse: Fødselsår 1913,1925,1937,1949, 1961,1973,1985,1997,2009

Tiger: Fødselsår 1914,1926,1938,1950,1962,1974,1986,1998,2010

Hare: Fødselsår 1915,1927,1939,1951,1963,1975,1987,1999,2011

Drage: Fødselsår 1916,1928,1940,1952,1964,1976,1988,2000,2012

Slange: Fødselsår 1917,1929,1941,1953,1965,1977,1989,2001

Hest: Fødselsår 1918,1930,1942,1954,1966,1978,1990,2002

Geit: Fødselsår 1919,1931,1943,1955,1967,1979,1991,2003

Ape: Fødselsår 1920,1932,1944,1956,1968,1980,1992,2004

Hane: Fødselsår 1921,1933,1945,1957,1969,1981,1993,2005

Hund: Fødselsår 1922,1934,1946,1958,1970,1982,1994

Gris: Fødselsår 1923,1935,1947,1959,1971,1983,1995

2 kommentarer

Trude Fosseide

15.11.2012 kl.10:57

Stemmer ikke helt den oversikten deres hvis man er født tidlig på året;)

Cosmo

18.11.2012 kl.21:56

Trude Fosseide: Hei Trude, takk for tilbakemelding. Det var en litt forenklet utgave. Se denne linken http://www.nrk.no/nyheter/verden/1.5544976 den er litt mere nøyaktig.
Hilsen Cosmo

Skriv en ny kommentar

Cosmo

Cosmo

13, Trondheim

Cosmo er en klesbutikk med et bredt vareutvalg for dame og herre. Hos oss finner du kjente merker som Marc by Marc Jacobs- Hugo Boss- Paul Smith- Mulberry- Eton- Polo Ralph Lauren- Jacob Cohen- HUB- Blackstone- Pierre Balmain- HUGO- Laura Bellariva- Helmut Lang- Altea- Busnell- Morris- Barbour- Oscar Jacobson-Swims- Woolrich- DAY Birger et Mikkelsen- Gestuz- James Perse- 7 for all mankind-Alexander McQueen Cosmo, Thomas Angellsgate 20, 7011 Trondheim Phone 73516662 Åpningstider 10-18 (Man-Lør) Ser du noe du liker på bloggen ta kontakt så sender vi det du ønsker eller kom innom for en hyggelig handel, velkommen!

Kategorier

Arkiv

hits